Obserwatorzy

poniedziałek, 20 lutego 2012

Storczyk

"Kwiaty są wysłańcami Boga z innego, doskonałego świata."
Zenta Maurina

Ten cytat zawiera wszystko co można powiedzieć o kwiatach. Każdy jest piękny i doskonały. Od zdawałoby się niepozornej stokrotki porastającej nasze łąki, do zadziwiających kształtów, kolorów i zapachów kwiatów tropikalnych.

Dzisiaj nie tylko właściciele szklarni czy ogrodów zimowych, ale każdy, może mieć u siebie w domu odrobinę egzotyki.
W marketach dostępne są różnokolorowe storczyki, które cieszą oczy przez wiele tygodni i nawet osoba początkująca znajdzie pośród wielu odmian taką, która nada się do uprawy przez amatora.

I wiem co mówię, bo do tej pory nie posiadałam tych kwiatów, aż do momentu, kiedy mąż w podziękowaniu za całoroczną współpracę w radzie rodziców, otrzymał w prezencie od Pani Dyrektor szkoły, do której uczęszcza nasza córcia, właśnie taka roślinę.

Kiedy mąż przyniósł ją do domu, miała kwiaty na dwóch łodyżkach. Po przekwitnięciu, jedna z łodyżek całkowicie uschła, wiec ją odcięłam, a druga uschła tylko około 10 cm od góry. Odcięłam to co uschło, a na łodyżce wyrosły dwa odgałęzienia, natomiast w miejsce całkowicie uschniętej wyrosła kolejna łodyżka. Teraz storczyk pięknie kwitnie, więc chyba dobrze się zadomowił.


Zdjęcia może nie całkiem udane, bo słoneczko świeciło w okno i kwiatek mam podwójny. Jeden w mieszkaniu, drugi na szybie.

4 komentarze:

 1. Storczyki nie są faktycznie trudne do uprawy, tylko trzeba trochę wiedzy. Masz ich odbicie w szybie i jest ok :-). Kiedyś napisałaś, że mogę Ci coś doradzić, bo dopiero zaczynasz zabawę z blogiem. Doradzam Ci więc, zacznij odwiedzać częściej blogi. U mnie z pewnością znajdziesz takie,myślę, które Cie zainteresują :-). Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja swojemy storczykowi chciałam zrobić dobrze i postawiłam go w chłodnym pomieszczeniu, które okazało się za zimne i teraz cierpi że aż przykro patrzeć...
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 3. Tropikalne kwiaty są piękne. Oni mają wiele podobieństw. Lubię kwiaty. W przeszłości miałam domek z ogród skalny. Dzisiaj mam tylko kwiaty w domu i na balkonie.
  Odwiedziłem Jezior Plitwickich. Wodospady są niesamowite. Twój blog jest interesujący. Dziękujemy za Twój komentarz. Z poważaniem, Piotr.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za Wasze wpisy.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń